Odświeżone HowTo- transformacja z XP na Vista. Moja wizja

To znowu ja :mrgreen: Teraz mam inny problem,mianowicie wczoraj zrobilem defragmentacje rejestru takim programem TuneUp i zegary nie maja wskazowek.Wczesniej chodzily,to sie stalo po tej defragmentacji.Probowalem wszysko jeszcze raz zinstalowac te zegary i Windows Sidebar ,nic zaden niedziala poprostu nie ma wskazowek :shock: Dziwne nie,pewnie przywrucenie systemu by pomoglo,tylko ze robilem instalacje IE 7 i to dlugo trfa nie chce mi sie jeszcze raz jej instalowac :stuck_out_tongue: ,moze jest inny trik :smiley: .A pozatym co nie bedzie mozna zrobic defragmentacji rejestru bo wskazowki wcina :evil:

Przyznam się szczerze że dość niecodzienny problem :mrgreen: Wydaje mi się, że ma to związek z IE7. Polecam zdobycie chęci do ponownej instalacji, lub lepiej by było jak byś przywrócił system, a potem ponownie zainstalował IE7 a potem Sidebar 8)

No musze przeprosic za zamieszanie :mrgreen: to nie przez defrafmentacje!! :lol: Problem lezal w innym programie RegistryFix cos z rejestrem spieprzyl.Zrobilem przywrucenie systemu i sa wskazowki,no to instalacja IE 7 i jak narazie ok.Pozniej przypomnialem sobie ze sprawdzalem rejestr tym programem RegistryFix.No to eksperyment i sie okazuje ze to on namieszal,po restarcie niebylo wskazowek w zegarach.Przywrucilem te odwolania do rejestru czy jak to tan sie nazywa, co wywalil i sa :lol: dzialaja zegary.Tak ze czeba ostroznie z tymi programami

Mi całkowicie wystarcza sam VTP 5.5. On ma wszystko i niemuli kompa! Ja mam Pentiuma III 600MHz i 384Mb ramu i Radeona His 9000 64Mb i chodzi suuper! To jakie ma w końcu wymagania sam VTP 5.5?

Z tym że ma wszystko niestety się nie mogę zgodzić. Bardzo pochwalam osoby które opracowały ten pack, ale niestety nie jest on dopracowany :frowning: . Skin zawarty w paczce w 100% Visty nie przypomina.

Z tym się w 100% zgadzam :mrgreen:

Dokładnych nie znam, ale jestem pewien że nie są one wygórowane. :smiley:

Ciekawe dlaczego jak sciągam VTP to program sie nazywa :Vista Transformation Pack 5.0.exe

Nazwa sugeruje ze to wersja 5.0 a ty piszesz ze to 5.5…

Ale jednak nadal jest to wersja 5, nieprawdaż ? :stuck_out_tongue:

Przepraszam wszystkich za zamieszanie. Faktycznie link prowadził do wersji 5.0 a nie tak jak powinien- do 5.5 Teraz jest już poprawny link :lol: Jeszcze raz bardzo przepraszam :oops: .

Spoko arqi …

Rozumiem że jak ktos pisze tak ogromny materiał to może sie pomylic. :smiley:

Arqi1216 słuchaj mam taki problem dokładniej chodzi mi o kolor czcionki na paskach (przegladarki, "mój komputer itp. [ten u góry]) otóż mam tam białą czcionke i przez to nie mozna nic z niej odczytac :confused: wprawdzie jak znowu dam w windowblinds “zastosuj zmiany” to zmienia sie ona na czarną (?), czy jak naprzykad zmienie w opcjach wyglądu (prawy właściwości …) ale po restarcie komputera znowu jest biała :confused: czy idzie to jakoś zmenić albo czy istnieje jakis program do zmiany koloru ?

Własnie jaka jest różnica między 5.5 a 5.0 ?

I czy okno jak pisze “zamykanie systemu windows” Jest tez zmienione?

I ile może więcej ram po instalacji brac?

bo u mnie na luzie bierze ponad 210 MB RAM bez VTP mam kosc 256 i czy po instalacji moga byc problemy?

A czy używasz stylu do WB, który jest do pobrania z tego HowTo??

Złączono Posta : 30.09.2006 (Sob) 12:42

Tak VTP zmienia to okno, ale jednak polecam używanie tego okna z mojego HowTo :smiley:

A Jak z RAM-em?

(poprzedni mój post)

Dodatkowe wykorzystanie RAMU to 30-40 MB. Polecam przeczytać ten temat.

Jeżeli wykonasz instalację w Trybie awaryjnym, według wskazań instalatora (czyt. odczekasz na okienka Windows File Protection i je pozamykasz) to gwarantuję, że nic się nie stanie. Polecam korzystać z instrukcji w HowTo :smiley:

O kurcze juz teraz 10 MB mnie zbawia od użycia pliku wymiany…

Jednak pobawie sie w rejstrze :slight_smile:

UWAGA :!:

Powstała nowa wersja Właściwości Systemu by rneo23. Nowa wersja zawiera między innymi zintegrowane menu Dodaj/Usuń programy, które jest znacznie szybsze i pozwala na usuwanie błędnych wpisów z listy. Serdecznie zachęcam do aktualizacji (link w HowTo).

Tak i tak jak mówie jak dam w windowblinds “Zastosuj zmiany” to czcionka zmienia kolor na powiedzmy czarny czyli rtaki jaki chce mieć ale po restarcie systemu znowu wraca białą i tak w kółko :confused: popróbuje troche “ręcznie” może to cos da

ps. jak próbujezmienić kolor przez właściwości ekranu to tez sie zmienia ale ciekawostką jest to ze właściwości sie zacinają wtedy i można je zamknąć tylko poprzez alt+ctrl+del

Używasz może programu Styler?

On czasami ma takie konflikty z WindowBlinds 5.

Tak Bunio masz racje to było przez styler’a był w autorun’ie i co uruchomienie zmieniał czcionkena biała niestety nie umiałem w nim znaleźć zmiany koloru czcionki więc wyłączyłem go z autorun’a ale efekt styler’a pozostał (znaczy zielony pasek bo czcionka juz jest ok :wink: ) Tak więc problem rozwiązany 8)

Mam pytanko czy bedzie kiedys update??jak tak to mniej wiecej kiedy?