Problem z eMule!

Niedawno ściągnęłam se ten program. Chociaż mam stałe łącze, ciągle jest komunikat, że “brak połączenia z serwerem”. Co trzeba zrobić, by móc uzyskać te połączenie?

trza cierpliwie czekac, wkoncu to osiolek, jest powolny na poczatku :wink:

Dokładnie. Piniol ma racje. Mułek długo się rozpędza, a jesli nie masz publicznego IP to możesz bardzo długo czekac na podłączenie do serwera. Proponuje zarejestrować sie na tym forum: http://donkey.outs.pl i poczytać troszke o zasadach działania i konfiguracji emule w zależności od typu posiadanego łącza. Najlepiej zajżeć do działu “problemy [emule]” i zacząć od przyklejonego tematu " Konfiguracja emule … pierwsze kroki :smiley: (qrcze już trzeci raz w tym miesącu podaje ten link, bo nikt nie zadaje sobie trudu żeby najpierw poszukać czy nie ma podobnego wątku zanim napisze nowy [-X )

ps. Ja jestem a LANie osiedlowym z limitem łącza 128/128 kbps i czasem musze czekac kilkanascie godzin zanim mułek gdzies sie podłączy, ale jak już zaskoczy to potrafi siedzieć na jednym serwarze nawet 2-3 dni bez utraty połaczania i ze średnim downloadem około 6-8KB/s :multi:

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że mi się uda :smiley:

Właśnie mi się podłączył serwer… i to nie jeden. Ale jak zaczęłam pobierać pliki, to jest status “oczekiwanie”. Jak zmienić status, żeby można było pobierać? Bo mam dużo źródeł, ale nie mogę pobrać pliku…

odpowieź jak to powiediał Piniol:

Na początku masz tak zwane “lowID” czyli niski status pobierania co się wiąże z tym że jesteś odsuwana na sam koniec kolejki oczekujących na pobieranie. Poczytaj sobie na naszym forum posty dotyczące “osiołka” np.: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=1484&start=0 lub odwiedź fora zajmujące się tylko i wyłącznie problemami związanymi z tym programem np.: http://donkey.outs.pl. Lektura powinna Ci wyjaśnić wszystkie Twoje wątpliwośći. Pozdrawiam :):):slight_smile:

Aha. Ja mam stałe łącze, 256kb/s. Może ktoś z doświadczenia wie, ile czasu treba czekać na rozpoczęcie pobierania przy takiej prędkości?

dotąd,dopóki,odpowiedniej ilosci kredytów,u ludzikm,sobie nie zbierzesz,znaczy osiołek.

A oczekaiwania,nie da sie zmienic,samo sie zmieni,jak zacznie sciągać.

Również mam problemy z tym programem - nie chce sie łączyć z ŻADNYM serwerem . Skonfigurowałem jak trzeba i nic. Poza tym transfery jak juz kolega wspomniał “6-8 k/s” i to po czekaniu kilkanaście godzin nie wydają mi sie atrkacyjne.Dlatego używam DC++ . Tam wszystko działa super - sa setki hubów i ciągnie sie po 30-40 k/s a czasem więcej. Pozdrawiam

Nieprawda. LowID dostajesz mając wewnętrzne IP, a HighID mając zewnętrzne czyli jest to niezależne od czasu przebywania na eMule tylko np. od ograniczeń sieci jeśli jesteś w sieci lokalnej :stuck_out_tongue:

Zgodnie z protokołem ed2k osoby bez zewnętrznego IP (LowID) mogą pobierać tylko osób z HighID, ale nie od innych z LowID, natomiast osoby, którym przydzielono HighID mogą pobierać od wszystkich.

A jaki komunikat pojawia się przy próbie podłączania w logu ??

wszystko jest dokładnie tak jak napisał marex

Dzięki za zainteresowanie moim postem MAREX :slight_smile:

Otóż po pierwsze mam tylko wyświetlone takie serwery:

Server 193.111.198.139

Server 193.111.199.211

Server 194.97.10.162

Server 195.112.128.222

Server 207.44.206.27

Server 207.44.212.107

Server 207.44.222.47

Server 207.44.222.51

Server 207.44.222.54

Server 62.16.36.238

Server 64.246.38.98

Server 66.111.39.20

Server 66.111.52.200

Server 66.111.54.190

przy próbie połączenia z jakimkolwiek z nich pojawia sie komunikat:

Server 66.111.52.200 (66.111.52.200:4224) wygląda na pełny

2004-02-26 16:43:20: Rozłączony

lub

Server 207.44.206.27 (207.44.206.27:4242) wygląda na wyłączony

2004-02-26 16:43:46: Rozłączony

:frowning:

Jeżeli jeteś w stanie cos na to poradzić to odpisz prosze, może się przekonam do tego programu. Jeżeli on oczywiście da mi szanse :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuje z góry za ewentualną pomoc

Jak tylko takie komunikaty się pojawiają, to jeszcze nie jest tak źle :stuck_out_tongue:

Masz Win XP? Jeśli tak i masz włączonego wbudowanego firewalla TO GO WYŁĄCZ.

Te twoje serwery… ech… tylko takie masz na liście?

Spróbuj połączyć się do któregoś z tych:

ed2k://|server|195.245.244.243|4661|/ - Razorback

ed2k://|server|62.241.53.16|4242|/ - ProbenPrinz.de

ed2k://|server|38.119.96.15|4661|/ - .S.E.G.D

To są jedne z największych serwerów.

Klikasz na Połącz czy łączysz się ręcznie z którym popadnie?

Masz zewnętrzne IP? Jeśli nie to niektóre serwery, szczególnie te lepsze mogą cię nie chcieć, bo w pierwszej kolejności wpuszczają osoby z HighID.

zeby miec duzo wiecej serwerów (aktualnych) wpisz w pliku adresses.dat adresy stron z listą serwerów. Ja mam tam wpisany ten jeden adres i w zupełności to wystarcza

http://www.astercity.net/~piotreq/server.met

Dzięki Flesz - dodałem te serwery , ale dokładnie jest to damo :frowning:

You have a lowid. Please review your network config and/or your settings.

2004-02-28 16:45:19: ProbenPrinz.de (62.241.53.15:4242) wygląda na pełny

co robić ?

tez mam czesto taki takst ale ustawione mam automatyczne łączenie po rozłączeniu i w koncu się połączy, trzeba cierpliwie czekac, czasem nawet kilka, kilkanaście minut

No to napisz, czy masz publiczne IP czy nie, jeśli masz, to prawie napewno taki komunikat powoduje firewall, bo znaczy to, że masz zamknięty port 4662, który musi być otwarty.