Szybsze uruchamianie

Witam wszystkich! !!

Co zrobić żeby WINXP uruchamiał się szybciej.Kiedyś była taka porada w Chipie,żeby usunąć pliki z folderu w Windowsie o nazwie „Prefetch”,lecz to w rezultacie pogorszyło całą sprawę.Musiałem reinstalować Wina.No ale z czasem znowu uruchamianie się spowolniło.Może możecie mi powiedzieć co zrobić.Może są do tego jakieś programy?? :?

Pozdrawiam!! :slight_smile:

Powyłączaj programy w autostarcie

Start/Uruchom i piszesz msconfig

Wchdzisz w uruchamiane i wyłączasz to co nie potrzebne :].

Może Ci pomoże program Startup Faster 2004 :smiley:

witam

Jeżeli powyżej 2 minut to długo.Ten temat już był na forumale przypomnę:[dotyczy szybszego startu i płynnej pracy XP]

1-zrób generalne porządki w systemie -defrag dysku,uruchom narzędzie oczyszczanie dysku[akcesoria-narzędzia systemowe-oczyszczanie dysku]możesz opróżnić wszystkie tempy

2-im mniej programów się uruchamia ze startem Windy tym lepiej.uruchom-wpisz msconfig-zakładka uruchamianie-[są tam nazwy programów i ścieżki dostępu]odhacz wszystkie[typu GG,Tlen,Office,Nero, CloneCd itp]zostaw tylko te ,które są w folderze C:\windows.ważne są też bibliteki dll,nie wyłączaj też aplikacji bez podanych ścieżek dostępu

Z dodatkowych progsów zostaw najwyżej antywira

3=czyść rejestr,chociaż 1 w miesiącu [Reg Cleaner,jv16powertools,NortonwinDocter] śmietnik w rejestrze szkodzi

4-nie instaluj programów w wersji alfa,beta itd,programy,które nie używasz odinstaluj i to nie standartowym dodaj/usuń programy ale np.NortonCleansweep czy Uninstaller,nadmiar programów szkodzi[np. po co 3 odtwarzacze multimedialne itp]

5-można też dokonać zmian w rejestrze[chodzi o zmianę wartości kluczy]ale tego nie polecam

To tyle co sobie przypominam.

Pozdro :slight_smile:

Już dawno robiłem to co Karolu poradziłeś, za wyjątkiem czyczczenia Tempów i zmienianiem wartości kluczy.To nie dało wielkich rezultatów. :frowning:

Pozdrawiam! :slight_smile:

nie wiem czy w winxp jest tak ale mozesz looknac jezeli chcesz aby ci sie komp szybciej uruchamial to wejdz w menu kliknij uruchom i wpisz msconfig pojawi sie konfiguracja daj na zakladke uruchom i teraz zalezy od ciebie co bedzie sie uruchamialo im mniej rzeczy tym szybciej bedzie chodzil albo gdyy restartujesz kompa to nacisnij shift i trzymaj a on pominie zbedne diagnostyki …

Ekhem… spójrz do góry- ja napisałem, żeby powyłączał w autostarcie a potem Sergo napisał jak to zrobić… a Ty się powtórzyłeś :stuck_out_tongue:

Może byś opisał bliżej swój problem Damian,bo napisałeś tylko,że" z czasem wolniej chodzi"

1-ile czasu wcześniej się uruchamiał,ile teraz

2-podaj podstawowy config[płyta,procek,ram]

3-może to się stało po instalacji service packa[problem rozwiązuje odpowiednia łata z witryny Microsoftu] lub jakiegoś softu

4-możesz wyłączyć niektore usługi uruchamiające się z systemem

5-można się pobawić ze sposobem uruchamiania się os’u:start/uruchom/msconfig/ogólne/uruchamianie normalne[selektywne,diagnostyczne]

6-możesz mieć uszkodzone jakieś pliki systemowe[wrzucasz płytkę instalacyjną iopcja napraw]

7-XP ma to do siebie,że z biegiem czasu wolniej chodzi oczywiście nie po 1 czy 2 miesiącach[u mnie chodzi na razie pół roku]a wtedy najszybciej zrobić format, reinstalka i po kłopocie.

[uwaga]

Pozdro.

Wejdź w polecenie uruchom, wpisz services.msc i wywal niepotrzebne Ci usługi.