Program do "podzielenia" HDD

Tak jak napisałem w temacie topicu poszukuję program do podzielenia HDD?? :smiley:

Chciałbym zrobić tak, aby na jednym dysku mieć tylko Windowsa (a posiadam XP) a drugim programy i gierki… Z tym związane jest moje 2 pytanie ile należałoby zostawić miejsca dla samego Xp-eka :?: :?: :stuck_out_tongue:

Opcja szukaj i wszystko jasne :):):slight_smile:

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=4287&highlight=partition+magic

Myśle że na partycje systemową wraz z niezbędnym oprogramowaniem 10 Gb wystarczy z dużym zapasem.

Uwzględniając również offica i jakiegoś antyvirusa??

Aha i czy ten Parition Magic nadaje się do mojego problemu :?:

To wystarczy :stuck_out_tongue: Ja na dysku z windowsem mam 5 GB/wolne 1 GB a mam zainstalowane: Office XP, Corel 11, Norton WS 2004, Norton IS 2004, czasem miejsca brakuje ale na dysk z windowsem wystarczy nawet 8 GB. Co do dzielenia partycji do wejdz do Panelu sterowania=>narzędzia administarcykne=> zarządzanie komputerem=>zarządzanie dyskami

dokładnie tak ja mam 8 GB i 5 Gb jest wolne :slight_smile:

A możesz napisać jeszcze jak to zrobić??

Szukałem tam, ale nie mogę znaleźć. :oops:

Mam i offica i antywira i jeszcze cała masę niezbędnych aplikacji. Wraz z windą XP zajmuje mi to około 4GB. Pozostałe 6 Gb to ten spory zapas o którym wspomniałem. Partition magic jes dobrym programem ale niestety słono kosztuje zainteresuj sie innymi programami które znajdziesz w wyżej wymienionych topicach.

Tylko, że ja chchialbym jakiś program pod Windowsa :!: :-o

A na jakie platformy systemowe są te programy jak nie właśnie na windowsa ??

W Dosie nic nie zrobię :(. A te wszystkie programy tam wymienione działają właśnie w Dosie

Polecam Paragon Hard Disk Manager 5.6 PL z ostatniego Eksperta Komputer Świat, jeszcze można kupić. :slight_smile:

W Partition Magic wszystko robisz z poziomu Windowsa. No chyba że stworzysz sobie dyskietki to możesz i w dosie. A jeżeli chodzi o partycje pod Windowsa ja mam 8Gb. I jest ok. :smiley: :smiley: :smiley:

Takk ale Parition Magic jest płatny. Ja wolałbym łatwy w obsłudze i darmowy program :slight_smile: a w wersji testowej, którą znalazłem w vortalu jest taka Adnotacja:

więc skąd mam “wziąć” ten program

Pełna wersja Partition Magic 7 znajduje sie na płytce dołączonej do czasopisma ekspert komputer świata nr 5 z 2003 roku. Możesz zamówić archiwalne czasopismo http://www.komputerswiat.pl/informacje/ … p0503.html

Czy na prawde nie ma zadnego prostego programu za free :?: :?: :?:

:o

9,90 to chyba nieduży wydatek.

Czy Norton WS 2004 to Norton System Works :?: Czy masz te dwa programy zainstalowane razem na dysku? Czy nie gryzą się ze sobą?

SW tak jak słusznie zauważyłes to Norton System Works a IS to Norton Internet Security. Obydwa to pakiety narzędziowe nortona a łączy je jedna aplikacja mianowicie Norton Antywirus. I na pewno się nie “pogryzą”.

Ale nie odbiegajmy od tematu bo chyba nie tego dotyczył ten topic.

zobacz to:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=464

cześć jestem tu nowy mam takie pytanie:czy moge podzielić dysk na 3 partycje i zainstalować WIN XP i WIN ME(obecnie mam win98 ale się to nie długo zmieni).na pierwszej partycji będe miał winXP na drugiej winME a na trzeciej programy i gry.czy idzie takie coś zrobić.jakby starczyło miejsca to na tych partycjach od win’ów też by były jakieś programy,gry itp.słyszałem o takim programie którego obecnie posiadam ale za bardzo nie wiem jak się go obsuguje.czy to dobry pomysł żeby podzielić dysk na 3 partycje?Może ktoś mogłby mi przysłać instrukcje.albo poprośić jakiego speca?jak uważacie?czy ten program jest łatwy w obsudze czy tylko zawansowani by potrafili korzystać z tego programu.BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŻ. :frowning: