Skasowane dane - jak i czym odzyskać

Mam taki mały problemik z usuniętymi celowo danymi gość wrzucił je do kosza a potem go opróżnił na kompie nie jest zainstalowany NORTON więc ta metoda odpada dysk nie był defragmentowany ani nie było na niego nic nagrywane czy znacie jakieś programiki lub inne metody system zainstalowany na tym kompie to WIN 98 SE system plików FAT 32.

Obawiam się, że już ich nie odzyskasz. Możesz jeszcze “pogrzebać” w katalogu Temp w Windows w celu poszukania jakichś kopii bezpieczeństwa lub plików tymczasowych, które mogły zachować się wcześniej.

Forum, na które piszesz nazywa się dobre programy, co z nazwy wynika, ze są tu min. programy do pobrania i to dobre. Problem możesz rozwiązać sam, wystarczy chwilę pomyślec. Na samej górze strony są linki do poszczególnych działów, jeżeli chciałbyś klinknąć “programy” to tam jet wybór różnych programów. W dziale narzędzia jest link narzędzia dyskowe i plikowe, jak go klikniesz to otworzy się strona z programami min. do odzyskiwania skasowanych plików. Poczytaj, wybierz to co najbardziej będzie Ci odpowiadało i spróbuj odzyskać swoje pliki. Pamiętaj, by przed działaniem takiego programu zapoznać się z jego działaniem.

Osobiście używałem program do odzyskiwania plików, jednak z miernym skutkiem.

Pozdrawiam

Golden Finger

W sumie, fakt. Godnym polecenia jest PC Inspector File Recovery. Do pobrania:

ftp://ftp2.convar.com/pcinspector/pci_filerecovery.exe

oraz krótki opis:

http://www.dobreprogramy.com/index.php? … id=379&g=8

Obsługuje wiele formatów (a nie napisałeś o jakie dane chodzi) więc powinien rozwiązać Twój problem.

Jednak nie jest przeznaczony dla początkujących użytkowników i nie wolno go instalować na tym samym dysku twardym, na którym zostały skasowane dane, a jedynie na drugim, niezależnym napędzie.

Ja kiedyś przez pomyłke wyciąłem połowe swojego dysku i wtedy bardzo pomocny okazał sie program o nazwie Easy Recovery (w wersji 6). Niesteyy ten program jest płatny, a ja go wtedy pożyczyłem od mojego nauczyciela informatyki. W każdym razie program jest genialny odzyskałem wszystko co do pliku. Poza tym program potrafi odzyskać dane nawwt po kilkukrotnym sformatowaniu dysku :!:

Spróbuj użyć programu PC Inspektor.

>>>>>>

> http://www.pcinspector.de/file_recovery/welcome.htm

PS. Na próbę wyczyściłem kosz i za jego

pomocą zobaczyłem wszystok

Wszystkie dane odzyskane użyty do tego celu program rec4 all poradził sobie znakomicie a co do Easy Recovery Pro 6 to w wersji którą posiadąłem można tylko podejżeć pliki odzyskane ale nie można ich zapisać

Na stronie tego vortalu jest zaznaczone że aplikacja PC Inspektor File Recovery 3.0 jest w polskiej wersji językowej. Może mi ktoś poradzi jak ja uruchomić z polskim interfrejsem językowym??? Z góry dziękuję :smiley: :slight_smile:

W którym vortalu ?

Cały czas mowa o “naszym” dobre programy:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=59&id=379&g=8

Jest wyraźna flaga Polski chyba że ja mam zwidy :razz: :razz: :razz:

Nie masz - to moje wyszukiwanie nie

dało rezultatu :mrgreen: :mrgreen:

flaga jest przy nazwie programu ale nie ma program opcji zmiany na polski chyba jakaś pomyłka nastąpiła :slight_smile:

Dalibóg - nie wiem.

PS. Wysłałem maila do Redakcji :slight_smile:

Niestety przy aktualizowaniu programu z poprzedniej do 3.0 nastąpiła pomyłka i zapomnieliśmy odznaczyć, że program nie jest już w polskiej wersji językowej. Przepraszamy - jest to już poprawione…