O co chodzi w 64 bit'owych wersjach programow?

Siemka mam pytanie … Spotkalem sie z wieloma programami ktore sa w 64 bit’owych wersjach … Stad moje pytanie o co w tym chodzi … Wytlumaczcie jak laikowi !!

Witam,

64 bitowe programy są szybsz :D(wytłumaczyłem jak laikowi:pp). To taka nowa technologia, starsze programy opierają się o tech. 32-bitową. Naprzykład jest nowa wersja Windowsa XP Pro 64 Bit niestety tylko po Angielsku ale wydaje mi się, że to nie problem. Są też pogłoski że Microsoft zrezygnuje z 32 Bitowych Wersji Visty. Jeśli chcesz mieć system 64-bitowy musisz mieć procesor z obsługą 64-bitowych instrukcji, np. Amd Athlon 64 albo Athlon XP 64. Ja mam Intel Pentium d 830 z obsługą 64-bitowych instrukcji ale jak dotąd się w to nie bawiłem chociaż mam 64-bitową dystrybucje Windowsa XP.

a szybsza winda 64?

TAK!

Osobiście kupiłem płyte Gigabyte na sockecie 939 i obsługuje 64bit.

Sciągnołem XP’ka 64 bitowego, zainstalowałem i wszysko chodzi tylko np. ACDSee nie zainstalował bo aplikacja chodzi na 32bitach. Dlatego nie warto zawracac sobie głowy jak narazie.

:o :x

chyba chodzi o patcha który zamienia xp 32 na xp 64 (tak mi sie wydaje)

A widziełeś gdzieś takiego Patcha?

Kolega po prostu pirata ściągnął i tyle.

A słyszałeś o wersji darmowej Windowsa do testów? Która chodzić bedzie przez 180 dni bodajże. ;]

Winda 64 ma system wow który konweruje 32 bity… więc nie wiem dlaczego nie chodził Ci ACDSee… ale to napewno nie tego wina.