Odświeżone HowTo- transformacja z XP na Vista. Moja wizja

HowTo -> Zmieniamy Windows XP na Windows Vistę

Wykonał Arek F. :slight_smile:

HowTo do pobrania (wersja dla programu Microsoft Word)

HowTo do pobrania (wersja PDF)

KILKA UWAG PRZED WYKONYWANIEM HOW TO NA SWOIM KOMPUTERZE:

  1. Ja (Arek F. dawniej arqi1216) oraz moderacja i administracja forum http://www.dobreprogramy.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z wad instalowanego oprogramowania opisywanego w tym poradniku. Wyżej wymienione osoby oraz grupy osób nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wyrządzone nieprawidłowym działaniem oraz nieodpowiednim używaniem opisanych tu programów.

______________________

  1. Teraz już mniej poważnie :mrgreen: pozostałe kwestie są opisane w regulaminie forum.

______________________

  1. Nie zalecam instalacji tych programów mniej doświadczonym użytkownikom komputera.

______________________

  1. Przed instalacją radzę utworzyć punkt Przywracania systemu. Jak coś pójdzie nie tak, łatwo wtedy przywrócisz system do poprzedniego stanu.

______________________

  1. HowTo jest dla osób które:

-1. Nie chcą czekać na Vistę

-2. Nie kupią Visty

-3. Ich komputer jest za słaby aby obsłużyć Vistę

-4. Lubią tuningować system

UWAGI DOTYCZĄCE INSTALACJI I UŻYWANIA PROGRAMÓW

  1. Zainstalowanie tych programów może nieznacznie spowolnic pracę komputera (szczególnie Glass2K), więc za wymagania minimalne przyjąłem takie parametry:

-> Procesor 1,5 GHZ

-> 192 MB RAM

-> Grafika 64 MB

______________________

  1. PAMIĘTAJ !!

To żeby był komplet,dodaj jeszcze to: http://www.aeroxp.org/board/index.php?showtopic=5108 :mrgreen:

arqi1216 a ja mam taka prośbę, jak możesz to te wszystkie pliki (lub chociaż część), które umieściłeś na rapidshare.de wrzuć na megaupload.com co? Błagam…

WindowBlinds v5.01 [b](60 dniowy trial)[/b]

Czyli że będe miał tylko przez 60 dni ten styl??

15) Styl Visty- gwiazda tego How To

A mogę zainsatlowavc tylko to i AeroGlass i bedę miał pewność że sie nic nie stanie??I za cp on odpwoida w tych linkiach za jaką nazwe??

Dodatkowo oczywiście polecam utworzyć PUNKT PRZYWRACANIA SYSTEMU.

start => wszystkie programy => akcesoria => narzędzia systemowe -> przywracanie systemu.

W razie problemów przywracamy konfiguracje i powinno być ok.

U każdego może to wyglądać inaczej - wystarczy że ten ma taką konfigurację, tamtem taką, ten ma łatki, ten nie, ten ma takie programy a tamten inne.

U każdego może sie to zachowywać inaczej.

Tio sie robi po HowO czy przed??I jak mi się coś stanie co póxniej co zrobić??

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 14:05

Aha i jeszcze do pyatnia tamtego dodaje

Czy jak zainsatluje te 2 programy+ ikonki to bede miał taki ufekt jak tutaj czy musze cos jeszcze zainsalować?? http://images3.fotosik.pl/147/97875d4deefdfa27.jpg

I w jakiej kolejności to zrobić??Bo inne żeczy nie są mi potrzebne 8)

Nie. WB trial jest nieco ograniczony a po 60 dniach żąda klucza, ale działa.

Tak zrobić można. Jest to bezpieczne. I jeszcze jedno:

Styl Windows Vista dla WindowBlinds = w instrukcji 15) Styl Visty

Przed ;]

Jeszcze Sidebar+LClock

Czyli on znajduje się tutaj http://rapidshare.de/files/31652871/explorer.rar ??

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 14:15

a mogę bez LClock bo mi odpowiada zegar systemowy a sidebar mi jest nie potrzebny i czy nic nie stanie się z moim systemem i czy moge zainsalować te 2 programy co pisałem.I w jakiej kolejności??I o ikonkach zapomniałem że też zainsaluje ikony.

57d18a63a7779a05.jpg

TUUUU NA LIŚCIE PLIKÓW

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 14:20

Możesz nie używać tych progsów. Najpierw Windows Blinds + skin a potem ikony. Pamiętaj żeby zawsze stosować się do opisu w HowTu szczególnie w przypadku ikon. Zła instalacja może być destrukcyjna dla systemu.

Bez przesady :lol:

Fajna sprawa :smiley: Jak instaluje zegar to nie trzeba mi

??

Sidebar nie ruszy bez Microsoft .NET Framework v2.0

A ja mam takie pytanie :wink:

Te wszystkie programy ile mają łączną wielkość ?

Bez tapet i mało potrzebnych detali około 40 MEGA.

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 16:50

Nie będzie mulić. Ja mam 192 Mega RAMU, Sempron 1,5GHZ i nie muli.

Ja sobie poczekam na normalną Viste, po co mam świrować z tymi programami jak będę miał od razu wszytko.

Rozumiem, że to jest dla tych co nie będą kupować Visty. :wink:

Pozdrawiam Robihno5

HowTo jest dla osób które:

Pozdrawiam arqi1216

Witam,

Tak na początek to bardzo interesujące to HowTo osobiście mam tylko jedno pytanie.

Czy instalacja programu Glass2K może być niebezpieczna do systemu??

Zadaje to pytanie ponieważ nie wiele zrozumiałem z tych słów :

Bardzo dziękuje za pomoc

Program Glass2K jest w 100% bezpieczny dla systemu.

Wierz mi że jakby był niebezpieczny to w how to bym to ujął ;]

Naprawdę jest to przygotowanie rzetelnie i efekt jest całkiem ładny, pare programów nie znałem i zainstalowałem i jest naprawdę bardzo łądnie. Chociaż mam jedno ale po co instalowac Vista Transformation Pack , skoro mamy WB a BootScreen zawsze mozna zmienić , skoro komuś tak bardzo zależy. Z 1/10 przypadków instalacji tego Pack-a, zazwyczaj spowalnia system znacząco, a jakiegoś fenomenalnego wyglądu to nie dodaje.